Lista Aktualności Lista Aktualności

Laureatki konkursu „Młodzież w lasach Europy” YPEF

Uczennice ZSO Nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach zajęły czołowe miejsce w finale IV edycji Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w lasach Europy-2013/2014”

Międzynarodowy Konkursu „Młodzież w lasach Europy" YPEF organizują Towarzystwo Przyjaciół Lasu i YPEF przy współpracy PGL Lasy Państwowe już od 4 lat. Dnia 27 maja 2014 r. w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie odbył się ogólnopolski finał tego konkursu. W zmaganiach wzięło udział 40 najlepszych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z całej Polski, które zostały wyłonione podczas kwietniowych eliminacji. Uczennice ZSO Nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach zdobyły 5. miejsce w finale IV edycji Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w lasach Europy-2013/2014". Test odbywał się w języku angielskim i polegał na rozwiązaniu 50 zadań. Materiał dotyczył znajomości zagadnień leśnych i leśnictwa krajów Europy. Zespół pochodzący z III Liceum Ogólnokształcącego w Puławach (popularnie nazywanego "piątka") w składzie: Kamila Chabros, Agata Cieślak, Agata Wawer zdobył na tym etapie 44/50 punktów i tym samym uplasował się na 5 miejscu. Zagadnienia konkursowe okazały się wyjątkowo trudne (najwyższy wynik to 47/50 pkt).
Naszym finalistkom gratulujemy sukcesu podwójnie, gdyż wszystkie trzy są również tegorocznymi maturzystkami. Warto też przypomnieć, że dla III LO jest to już IV finał, na którym plasuje się na jednym z czołowych miejsc! W pierwszej edycji uczniowie zajęli 1. miejsce w Polsce i reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej, zdobywając 2. miejsce w Europie. W II edycji wywalczyli 2., zaś w ubiegłym roku 3. miejsce w Polsce.
W finale wspierało nas Nadleśnictwo Puławy z panem Nadleśniczym Ryszardem Płechą, którego reprezentował pan Andrzej Paluch.
O przygotowanie zespołów zadbały jak zwykle panie Halina Pytlak i Marzena Górecka, zaś o część językową Anna Słomka.
A to wszystko pod opiekuńczymi skrzydłami Pani Dyrektor Bożeny Strzeleckiej.

Marzena Górecka, Ryszard Płecha red. Andrzej Paluch